понедельник, 11 марта 2013 г.


"Чорний палець"


Цей дослід ми виконували так: 
50г цукру розтерли у ступці. Готову пудру висипали у хімічну склянку, додали декілька мілілітрів води . Масу добре перемішали і обережно додали 20 мл концентрованої сульфатної кислоти. Знову добре перемішали. Через хвилину суміш у склянці потемнішала і у вигляді чорної пористої маси почала підніматися над склянкою. Реакція супроводжується виділенням тепла, газів. Тому її слід проводити у витяжній шафі, а склянку розташовувати на керамічній підставці.
    Ефект реакції пояснюється тим, що сульфатна кислота, віднімаючи воду, обвуглює багато органічних сполук, в тому числі й цукор.Одночасно з відщепленням від молекули цукру води та окисненням карбону до вуглекислого газу СО2, утворюється ще сірчистий газ SO2. Гази, що виділяються, виштовхують пористу вуглецеву масу зі склянки.
    Цікаво було дізнатися, що найчистіше вугілля раніше добували внаслідок сильного прожарювання цукру-рафінаду: C12H22O11 → 12C + 11H2O
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KXx8cR1o5QI


5. "Що розчиняється, а що ні".
Цей дуже пізнавальний дослід розрахований на дитину 4-5 років. У результаті такої розвиваючої гри малюк дізнається про властивості тих речовин, які оточують його в повсякденному житті.
Для досліду знадобиться 4 склянки з теплою водою, цукор, сіль, гречка та олія. Наповніть усі склянки водою, потім у кожну склянку насипайте по черзі по ложці однієї з речовин. Помішуючи воду в кожній ємності, спостерігайте з малюком за реакціями.
Зрозуміло, що цукор і сіль розчиняться, зерна гречки опустяться на дно, а олія плаватиме на поверхні води. Висновок простий: усі речовини по-різному взаємодіють з водою.

4. "Смачні кристали"
Для досліду потрібна склянка, цукор, скріпка, олівець або соломинка, і товста бавовняна нитка. Наберіть у склянку дуже гарячу воду, додайте в неї цукор, розмішуючи ложкою, поки він не перестане розчинятися.
Тільки робити це треба швидко, щоб у воді розчинилося якомога більшу кількість цукру. Потім закріпи нитку на середині олівця, а на інший кінець нитки прив'яжи скріпку або щось важке. Потім помісти олівець на склянку, а нитка при цьому повинна опуститися в розчин і залишатися там натягнутою.
Поставте цю конструкцію у прохолодне місце на кілька днів. Нитка обросте білими цукровими кристалами, які малюк зможе навіть скуштувати на смак.


3. "Чарівні папірці"
Цей старий дослід проводили ще наші батьки, щоб розважити нас. Візьми й надуй звичайну повітряну кульку, заготов маленькі шматочки паперу.
Потри кульку об вовняну тканину або об волосся. І нехай дитина піднесе кульку до папірців. Папірці повинні ніби "примагнітитися" до кульки. Дитині старшого віку можна пояснити, що це сталося завдяки статичній електриці.

2. "Невидиме чорнило"
Прекрасний дослід для дітей, особливо для хлопчиків, які люблять гратися у шпигунів. Для досліду треба взяти аркуш білого паперу, пензлика, молоко або лимонний сік, свічку.
Проводити дослід треба так: у маленьку посудину налий трохи молока або лимонного соку. Нехай малюк пензликом на білому аркуші паперу щось намалює або напише. Потім залиш папір, щоб він просох.
Напис зникне. Потім просохлий аркуш паперу потримайте над полум'ям свічки на відстані не менше 10 см. Щоб напис проявився, постійно рухайте аркуш туди-сюди. І стежте, щоб він не встигнув загорітися.

Прості й дивовижні досліди - найкращі розвиваючі ігри для дітей



1. "Яйце-субмарина".
Для досліду знадобиться сіль, велика ємність, сире яйце й вода. Заповни посудину до половини водою, акуратно опусти туди яйце. Яйце, звичайно ж, потоне. Потім дістань яйце, насип у воду побільше солі, залежно від об'єму води.
Нехай дитина розмішає воду до повного розчинення солі, знову покладіть яйце у воду. Цього разу яйце має спливти на поверхню. Якщо раптом воно не спливає, досипте солі.
Дитині старшого віку можна пояснити, що солона вода тримає предмети, тому що її густина вища. А малюкові просто скажи, що вода стала іншою й завдяки солі тримає яйце.
Цікаві досліди з хімії.
http://refs.co.ua/79563-Zanimatel_nye_opyty_po_himii.html

Кольорова субстанція, схожа на зубну пасту для слонів, вистрілює з кастрюлі пробірки на декілька метрів уверх.
Ведучий пропонує рецепт, яким чином юні хіміки можуть підняти собі та рідним настрій за допомогою компонент, що продаються в господарчих магазинах. А після всього - ще й прибрати на кухні.
Рецепт - англійською, тому слухайте уважно.

Якби хімію викладали учні.



Как вам такое а ?
http://www.youtube.com/watch?v=GQC_PNJOVCI
Интересные опыты по химии
http://www.youtube.com/watch?v=ijaOESyzb34